Home Články Internetové weby pro nahrávání obrázků a dalších dat
Internetové weby pro nahrávání obrázků a dalších dat PDF Tisk Email
Středa, 02 Únor 2011 18:18

Zde jsem pro vás vybral pár webů kde můžete uložit své nákresy a další obrázky. Je to vybrané podle takového testu.  Prvním kdo prošel hodnocením je (eimg.cz)  Podporuje nahrání jen obrázků což je škoda. Umožňuje nahrát tyto typy obrázků a těmi jsou .jpg, .png a .gif. Pro registrovné je max. velikost jednoho obrázku stanovena 10MB a pro neregistrovaného je max. velikost jednoho obrázku 2 MB, pak je to jen otázkou uživatele jestli potřebuje se registrovat či nikoliv, ale můj tip je rozhodně se registrovat at to je i zduvodu, že obrázky na serveru zůstanou 90 dnů od nahrání obrázku na server což je skvělé, protože jiné servery nabízí např. 30 dnů a když jste registrovaní tak jednou za 3 mesíce prolezete všechny obrázky a zůstanou tam o další 3 měsíce déle.

Dalším dobrým webem pro nahrávání souborů je  (edisk.cz) Jeho klady jsou v úložišti 250 MB, s přehledným menu a stylovým designem. V eDisku máte na výbět 2 typy účtů. Ten první je free (zdarma) a ten druhý (tušíte správně) je účet placený a zde už nemáte 250 MB, ale rovnou nálož 5 GB. eDisk nabízí ještě program, pomocí něho nahrajete přímo z PC soubory a nemusíte vůbec jít na internet na stránku eDisk. Ve free verzi máte max. délku skladování souboru 2 měsíce a v placeném účtu neomezeně. Hlavní nevýhodou eDisku je, že se snad každý den mění (nebo aspoň u free účtu) odkaz na obrázek, proto se nehodí pro web a další, ale ne až tak závažnou nevýhodou je, že nelze nahrát několik souborů naráz...

A do třetice je  na Leteckou poštu lze nahrát 161 MB což je dostačující. Je škoda, že dat, která nahrajeme tak se automaticky po 30 dní smažou. Výhoda je, že nepotřebujete mít založený účet.

Za zmínění stojí samozdřejmě Upnito.sk ; Uloz.to.cz ; Uloz.cz ; Nahraj.cz

V testu bylo hodnoceno uspořádání menu (přehlednost), místo pro nahrání, délka pobytu souboru na webu, možnosti rychléhó nahrání, max. velikost pro nahrání 1 souboru a obrázku.