Home Články Moje první traktoriáda
Moje první traktoriáda PDF Tisk Email
Napsal uživatel Admin   
Čtvrtek, 28 Únor 2013 17:49

Moje první traktoriáda

aneb

jak jsem potkala muže svých snů

 

„...a nechceš přijet na traktoriádu? Pořádáme jí 14. dubna.“ Tak tuto pozvánku jsem dostala v loňském roce na jednom seznamovacím serveru. Spolubydlící mi řekla, že ten týpek vypadá docela jako sympaťák a že bych to měla zkusit. Tak jsem kamarádku a jejího přítele naložila do auta a vyrazili jsme.

Kamarádova navigace nás dovedla do malinké jihočeské vesničky, kde se měla akce konat. Nikdy předtím jsem na žádné traktoriádě nebyla, takže jsem ani nevěděla, co všechno mám čekat. No...nečekala jsem toho hodně. Prvním překvapením pro mě bylo místo konání. Skládka. Naštěstí tak nějak uklizená skládka, takže to nebylo tak hrozné, jak jsem si zprvu myslela.

U vstupní brány byl postaven bílý stan s malým stolkem a za ním na židlích dva kluci. Ano, týpka z internetu jsem poznala na první pohled. Seděl v montérkách rozvalený na židličce a na stolku před sebou měl kelímek s pivem. Nechali jsme jim tam dobrovolné vstupné a šli omrknout závodní stroje. Bylo jich tam asi pětadvacet. Pro mě jako pro laika to byl teda zážitek – co potom kdybych tomu rozuměla! U některých byste jen sotva hádali, že se jedná o traktor. Při pohledu na závodní trať jsem si stále utvrzovala dojem, že to bude fakt síla. A taky že byla.

Chvíli po tom, co jsme si došli pro pivo k velkému bílému stanu závod začal a bylo se opravdu na co koukat. Některé záludnosti na trati dokázaly vytrestat nejednoho jezdce. Hluboký bahnitý příkop projeli opravdu jen ti největší mazáci. No a když ne, tak bylo opravdu zajímavé pozorovat, jak se ze zapeklité situace traktory doslova vyhrabávají. Pár z nich se ani nevyhrabalo a museli jim na pomoc dokonce jejich soupeři.

Se startovním číslem 11 vyrazil na trať i ten, co mě pozval. Ten nejhorší úsek celé trati ale objel. Škoda, těšila jsem se, jak se zahrabe do bláta a já se mu budu smát. Jenomže projet dolík, ve kterém byl na dně asi metr bahna, nemohl, protože na svém TKčku měl vpředu přidělanou radlici a do dna by se zapíchl. To by sice taky byla sranda, ale co...prostě to objel, jako i někteří jeho soupeři.

Už si ani nevzpomínám, na jakém dojel místě, ale to mi v tu chvíli bylo tak nějak jedno. Hlavně, že po závodě si přišel sednout k nám na lavičku do občerstvovacího stanu. To už jsme si teda popovídali líp. Spolubydlící měla pravdu. Byl to sympaťák. No a když jsme se týden na to několiktát vyváleli na čtyřkolce, byla jsem nadobro jeho...

 

V dubnu letošního roku pořádají SDH Boudy druhý ročník traktoriády. A věřte nevěřte, budu tam i já. Tentokrát už jako jeden z pořadatelů. Potom se můžete těšit na nový článek, tentokrát však s více technickými postřehy ;-)

 

Tímto bych Vás chtěla všechny srdečně pozvat na druhý ročník Traktoriády Boudy.

Začínáme v sobotu 13.4.2013 od 9:00 hodin.

 

Doufám, že všichni přijdete fandit nebo dokonce závodit. Hlavně dál fanděte traktorům a traktoriádám, protože to jsou skvělé netradiční zážitky!

A navíc...kdo ví kdy a kde narazíte na svojí životní lásku?

 

Třeba na zablácené skládce plné traktorů... J

 

 

Hanka

 

LAST_UPDATED2